Blog

Prodej spoluvlastnického podílu na nemovitosti

Prodat spoluvlastnický podíl na nemovitosti nemusí být vždy jednoduché, zvlášť v případě, kdy mají ostatní spoluvlastníci jiné představy o jejím dalším využití.

Prodej nemovitosti bez realitní kanceláře

Zvažujete prodej nemovitosti bez využití služeb kvalitního realitního makléře – odborníka, který se zabývá prodejem nemovitostí dlouhodobě a naplno? Jste přesvědčeni, že si jí prodáte nejlépe sami a že se dokážete kvalitně zastoupit při obchodu, ve kterém se jedná o milionové částky? Váháte? Pak si odpovězte na následující otázky: 1) Nabídka nemovitosti a kupující Budu (…)

Prodej nemovitosti bez provize realitní kanceláře

Chystáte se prodat nemovitost přes realitní kancelář, která vás „láká“ a prezentuje se tím, že nebudete hradit její provizi? Že „ušetříte“, protože její odměnu, a náklady spojené s realizací, uhradí kupující a ne logicky prodávající, který si služby u realitní kanceláře objedná? V tom případě ale počítejte s tím, že realitní kancelář bude muset nakonec upřednostnit požadavky (…)

Cenový odhad nemovitosti pro dědické řízení

Pokud vás příslušný notář vyzve, abyste mu předložili ocenění nemovitosti pro dědické řízení, vždy ke dni úmrtí dané osoby, potřebuje získat cenu obvyklou v daném čase a místě. Zjištěná cena bude součástí vyčíslení hodnoty celé pozůstalosti a v první fázi hraje důležitou úlohu při stanovení odměny notáře, za vyřízení dědického řízení. Písemné vyhotovení znaleckého posudku, může (…)