Prodej nemovitosti bez provize realitní kanceláře

Chystáte se prodat nemovitost přes realitní kancelář, která vás „láká“ a prezentuje se tím, že nebudete hradit její provizi? Že „ušetříte“, protože její odměnu, a náklady spojené s realizací, uhradí kupující a ne logicky prodávající, který si služby u realitní kanceláře objedná?

V tom případě ale počítejte s tím, že realitní kancelář bude muset nakonec upřednostnit požadavky kupujícího. Položte si otázku, jaké služby vám vlastně realitní kancelář zajistí a jak výhodné pro vás budou? Kdo bude hájit vaše zájmy?

Nebudete znát výši provize, co když jí kupující odmítne zaplatit? Realitní kancelář ho bude muset odmítnout a vy tím ztratíte solidního a solventního kupujícího!

A co hůře, bude chtít mít celou realizaci prodeje rychle za sebou, protože, upřímně, jim na vás nebude záležet. Proč také, vždyť odměnu jim zaplatí kupující, tak jim bude přeci jedno, za jakou cenu se nemovitost nakonec prodá, nebo ne?

Navíc, provizi realitní kanceláři, jako část kupní ceny, nebude moci kupující uhradit z hypotečního úvěru, ale z vlastních prostředků, takže bude muset mít v hotovosti nejen minimálně 20 % z požadované kupní ceny, které musí doložit financující bance, ale i odměnu realitní kanceláři!

Opravdu chcete riskovat nevýhodné podmínky a ztrátu kupujících? Nepodléhejte těmto nefér praktikám a mylnému dojmu, že bude skvělé, když nebudete hradit provizi RK, protože ve finále nic neušetříte, naopak vás to může výrazně poškodit!