Prodej nemovitosti bez realitní kanceláře

Zvažujete prodej nemovitosti bez využití služeb kvalitního realitního makléře – odborníka, který se zabývá prodejem nemovitostí dlouhodobě a naplno? Jste přesvědčeni, že si jí prodáte nejlépe sami a že se dokážete kvalitně zastoupit při obchodu, ve kterém se jedná o milionové částky?

Váháte? Pak si odpovězte na následující otázky:

1) Nabídka nemovitosti a kupující

Budu umět nemovitost správně propagovat – nabídnout, nebo jí prodám prvnímu zájemci, který vejde do dveří? Jaké zdroje využiju?

  • Internet – jaké webové stránky, ty zabývající se prodejem nemovitostí, nějaké běžné bazarové, nebo stránky místní komunity?
  • Tisk – jaké noviny, časopisy, na jaké stránce, v jaké velikosti, na jak dlouho? Neprodám nemovitost dříve, než vyjde potřebný inzerát?
  • Informuji svoje okolí – nabídnu nemovitost v rodině, přátelům, známým, někomu v práci, při nějaké sportovní příležitosti?

2) Prodejní cena

Jak nastavím optimální prodejní cenu, na základě jakých zkušeností to udělám?

Skutečně věřím tomu, že nejvyšší tržní cenu mi dá přímý kupující, schovávající se za lísteček vhozený do schránky s výzvou „koupím nemovitost v této lokalitě“? Nebo snad soused, známý, někdo doporučený?

Položte si otázku „proč by to dělali“? Nejvyšší cenová nabídka přeci není vůbec v jejich zájmu.

Nedělejte stejnou chybu jako ostatní samoprodejci, kteří v domnění, že ušetří na provizi realitní kanceláři desítky tisíc korun, přijdou v konečném výsledku o statisíce, nebo dokonce miliony v konečné prodejní ceně, v nejhorším případě podvodem o nemovitost nebo všechny peníze!

3) Prohlídky nemovitosti a jednání se zájemci o koupi

Mám dostatek času na prohlídky, mohou jich být i desítky, se všemi zájemci a trpělivost odpovídat na jejich otázky?

Mám dostatek asertivity a pochopení, abych v klidu odpovídal/odpovídala na jejich možné negativní reakce a případnou kritiku, týkající se mojí nemovitosti, vybavení a zařízení?

Jsem schopný/schopná prověřit jejich finanční možnosti?

4) Smluvní dokumentace

Vyznám se v nutných postupech, smluvní a zákony dané dokumentaci, zvládnu nutné „papírování“ a jednání s právníky druhé strany, bankami a úřady?

5) Stres a rizika

Zvládnu s tím vším spojený stres? Podstoupím všechna možná rizika spojená s přímým prodejem?

Pokud jste si odpověděli na všechny otázky ANO, pak vám přeji, aby prodej vaší nemovitosti proběhl bez jediného zaváhání.

Přeci jen ještě váháte, nebo se chcete dozvědět další informace?

Kontaktujte mě

Zadané údaje zpracovávám dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.